Pabianice 15.02.2020 VII Ogólnopolski Turniej Kadetów i Dzieci pod Patronatem Starosty Pabianickiego

15 02 2020r Hala MOSiR była miejscem rozgrywania VII Ogólnopolskiego Turnieju Kadetów i Dzieci pod Patronatem Starosty Pabianickiego w zapasach. Na starcie stanęło 72 zawodników z 8 klubów . W dzieciach rywalizowano w 10 kategoriach wagowych , złote medale wywalczyli :Aleksander Jagusiak kat. 26 kg, Dróżdż Dominik kat. 32 kg, Dawid Hofman kat.43 kg, Jakub Suszyński kat. 45 kg i Wiktor Szachniewicz kat.50 kg. Srebrne medale dla PTC wywalczyli:Wojciech Jagieło kat 26 kg, Marcel Śmiałek kat. 34 kg, Robert Eismont kat. 37 kg, Wiktor Więckiewicz kat. 40 kg, Lucjan Popecki kat. 43 kg, Adrian Osiczek kat. 45 kg, Bartosz Gołaszewski kat. 55 kg. Brązowe medale wywalczyli: Oliwier Kudliński kat. 26 kg, Mieszko Makowski kat. 30 kg, Bartosz Kabza kat. 32 kg i Dominik Drzewiecki kat. 40 kg,

Dzieci szkolone przez Mariusza Łechtańskiego i Przemysława Kłębowskiego zdominowały tegoroczny turniej , co jest dobrą prognozą na przyszłość dla PTC.

W kadetach walczyło 8 zawodników PTC, a najlepszymi okazali się Mikołaj Jezierski w wadze 55 kg i Artur Pik w wadze 71 kg. Mikołaj zrobił największą niespodziankę walczył pewnie i robił wiele udanych akcji technicznych, bardzo dobry występ po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Natomiast najmłodszy Artur Pik to typ lidera , pewna, prosta stójka i kontrola walki – wszystkie walki na przewagę lub plecy. Najtrudniejszą walkę stoczył z kolegą klubowym Igorem Sakturą , który był w tej wadze drugi. Drugie miejsce wywalczył Wiktor Powalski w wadze 60 kg , lecz w finale pomimo rozciętego czoła dokonał nie lada sztuki,po II rundzie prowadził 8:2, by jeszcze tą walkę przegrać na punkty 13:13 , również drugi był Emil Lenard w wadze 48 kg. Brązowy medal wywalczył Dominik Uljanowicz w wadze 80 kg. Szymon Pusz zajął V m w wadze 65 kg a Jakub Makowski VIII m w wadze 60 kg. W punktacji łącznej drużynowej zdecydowanie wygrało PTC przed Olimpijczykiem Radom i GKS Bełchatów.

Artur Pik przebywał na zgrupowaniu kadry Polski w Danii, gdzie młodzi zawodnicy przez 10 dni szlifowali formę razem z amerykańskimi , niemieckimi i duńskimi rówieśnikami. Artur wrócił w wyśmienitej formie i błysnął.