Międzynarodowe MP Juniorów Kostrzyn n/Odrą

W dniach 8-9 kwietnia w Kostrzynie n/Odrą odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów. W zawodach wzięło udział 139 zawodników z 31 klubów w tym bardzo silna ekipa z Białorusi, Danii, Czech i Holandii. Turniej był ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski Juniorów w Pabianicach, które odbędą się 23 kwietnia w Powiatowej Hali Sportowej.

Na zawodach nasz klub był reprezentowany przez 3 zawodników Dawida Grobelnego, Jakuba Madaja i Mateusza Domagałę. Tym razem jednak ich występ nie należał do udanych. Dawid Grobelny (84 kg) wygrał tylko jedną walkę, a w dwóch pozostałych po fatalnych błędach przegrał na plecy. Jedynym usprawiedliwieniem takiej formy może być długie zmaganie się naszego zawodnika z kontuzjami. Trochę lepiej zawalczył Jakub Madaj (84 kg) zajmując VIII miejsce. Wygrał 2 pojedynki i po wolnym losie powinien wywalczyć medal, ale niestety przegrał dwie decydujące walki na niespełna 30 sek przed końcem, oddając punkty na zonie. Jakub jeżeli poprawi pracę na ręce może pokusić się o medal w nadchodzących Mistrzostwach.
Mateusz Domagała (120 kg) przegrał pierwszą walkę z Białorusinem Pavlem Rudakowem (0:8) późniejszym zwycięzcą tej kategorii i w drugiej walce zupełnie się pogubił – przegrywając 2:6 z Michałem Rusem z Legii Warszawa.
Ten sprawdzian źle wróży MP, które odbędą się w Pabianicach, ale nie wszystko jeszcze stracone. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy „się obudzą”, bo przecież rywalizacja sportowa to wielkie emocje. Liczymy na Was.