Początek roku szkolnego

Koniec wakacji to również powrót do ciężkiej pracy naszych zawodników. Początek roku szkolnego obfitował już w kilka występów.

Pierwsze zawody po przerwie wakacyjnej odbyły się w dniach 16-17 września w Warszawie. Na Ogólnopolskim turniej młodzików w zapasach w stylu klasycznym nasz klub był reprezentowany przez 8 młodzików PTC. W strefie medalowej znaleźli się Norbert Nowakowski (wygrywając z zawodnikiem Legi Warszawa Michałem Puchalskim) i Mateusz Kłębowski (wygrywając  z Erwinem Neską Olimpijczyk Radom) zajmując 3 miejsca w swoich kategoriach. Pozostali Piotr Ludwiczak i Adam Pokorski zajęli 5 miejsca, a Dominik Florczak, Igor Saktura, Kacper Sobczyk i Bartosz Nawrocki po za pierwszą piątką.

Kolejne zawody – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu klasycznym – odbyły się w dniu 24 września  w Gomulinie. Nasi zawodnicy przywieźli 4 medale. 1 miejsce w swojej kategorii zdobył Mateusz Kłębowski wygrywając wszystkie walki przez przewagę techniczną. W  w walce o złoty medal zwyciężył przez położenie przeciwnika na łopatki Michała Stachniaka z AKS Piotrków. W tej samej wadze walczył Miłosz Domagała, który uległ Mateuszowi w walce półfinałowej i wywalczył 3 miejsce wygrywając przez przewagę  techniczną z Maciejem Dobrowolskim z ŁKS Orlęta Łuków. Kolejnym finalistą – tym razem srebrnym – był Norbert Nowakowski, w finale o złoty medal  przegrał swój pojedynek z Kajetanem Olejniczakiem AKS Piotrków. Ostatnim medalistą zajmując 3 miejsce był Juliusz Nowak, wygrywając z zawodnikiem Bartłomiejem Marcisiem z Cement Gryf Chełm.
O brązowy medal walczył również Emil Lenard,który przegrał z zawodnikiem Rafałem Śmiechem LUKS Suples Kraśnik zajmując ostatecznie 5 miejsce.
Pozostali zawodnicy znaleźli się po za pierwszą piątką: Piotr Ludwiczak,Igor Saktura,Szymon Pusz,Bartosz Nawrocki,Dominik Florczak,Tomasz Pomorski,Piotr Antoniewski,Patryk Wiracki,Kacper Sobczyk,Bartosz Helbik. Występ naszych zawodników został dobrze oceniony przez trenerów: „wystartowaliśmy bardzo młodym składem – 10 najmłodszych  z 15 startujących z PTC. Ci zawodnicy pokazali swoją postawą że w krótkim czasie to oni będą walczyć o medale jak ich starsi koledzy klubowi.”
 Na początku października mieliśmy także występ w SUMO. W Zamościu  zorganizowano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Sumo, które zgromadziły 213 zawodników i zawodniczek z województwa podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. PTC reprezentowany przez 16 zawodników zajął w klasyfikacji drużynowej V m -ce na 24 startujące kluby.
Rewelacyjnie spisał się najmłodszy w drużynie Piotr Ludwiczak który w kat. 40 kg wygrał 4 walki i zdobył złoty medal. Druga niespodzianka to srebrny medal Bartosza Helbika w wadze 70 kg.  Miłosz Domagała, Emil Lenard i Mateusz Kłębowski w swoich kategoriach zajęli V m-ce, a Igor Saktura i Kacper Sobczyk VII.