V Ogólnopolski Turniej Kadetów i Dzieci w zapasach w stylu klasycznym  pod patronatem Starosty Pabianickiego

V Ogólnopolski Turniej Kadetów i Dzieci w zapasach w stylu klasycznym  pod patronatem Starosty Pabianickiego. Na hali MOSiR stawiło się 130 zawodników z 16 klubów GKS Katowice, Zdrowy Targówek W-wa, AZS AWF W-wa, Talent Białołęka, Bieżanowianka Kraków, Orzeł Dobryszyce, Orlik Wierzbica, Olimpijczyk Radom i kluby naszego województwa.

W kategorii dzieci zwycięstwo indywidualne wywalczył w wadze + 59 Hubert Szczech wygrał zdecydowanie 3 walki -najlepszy dzieciak PTC z dużą perspektywą -b. dobre warunki oraz pracowitość. Drugi złoty medal wywalczył Jakub Suszyński 29 kg.

Drugie lokaty wywalczyli Antoni Tokarczyk 26 kg, Adrian Osiczak 29 kg, Wiktor Szachniewicz 30 kg, Piotr Jarzębski 33 kg i Igor Czyżewski 53 kg. Brązowe medale wywalczyli Mieszko Makowski 23 kg, Więckiewicz Wiktor 29 kg,Tomasz Olejniczak  43 kg i Adrian Drzewiecki 53 kg.
Ciekawostką turnieju dzieci był start dziewcząt w 2 kategoriach , które skutecznie rywalizowały z chłopcami ,   wadze 30 kg zwyciężyła w  Oliwia Wardzynska a siostra Emilia zjęła II lokatę w wadze 23kg.
W rywalizacji kadetów nasi zawodnicy wywalczyli 3 złote medale Wiktor Powalski 51 kg b. ciekawy zawodnik, który  cały czas czyni postępy ,w najbliższym czasie powinien być medalistą Mistrzostw Polski, Sebastian Szymczyk 71 kg pewnie zwyciężył,  jednakże z błędami w walce w stójce  i Szymon Zastrużny w wadze 80 kg który pokonał w finale przez przewagę techniczną swojego kolegę klubowego Mateusza Kłębowskiego.
Dobrze walczył Jakub Didoch , który wywalczył srebrny medal w wadze 65 kg i Dominik Florczak w wadze 55 kg wywalczył również srebro.
Na III miejscach uplasowali się w wadze 60 kg Jakub Błachowicz i Igor Saktura -najmłodszy zawodnik  w tej kategorii- b, dobrze walczył.
Te wyniki dobrze prognozują eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży- zostało jeszcze trochę czasu , w czasie którego można popracować nad błędami. W punktacji zespołowej zdecydowanie zwyciężyli zapaśnicy z Pabianic  przed Olimpijczykiem Radom i AKS Piotrków Tryb.

Trenerzy zapasów PTC Waldemar Sawosz 607-450-059, Przemysław Kłębowski 513-182-611 oraz Mariusz Łechtański 792-016-788 zapraszają chłopców urodzonych w 2005 roku i młodszych na treningi zapaśnicze do klubu przy ul. Gdańskiej 7 w Pabianicach. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.zapasy.com.pl.