Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach, Poznań 25-27.05.2018 r.

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w Poznaniu w dniach 25-27 05 br. – startowało 5 naszych zawodników.

Zdobyliśmy dwa brązowe medale.

W wadze 51 kg najmłodszy debiutant w tej imprezie Wiktor Powalski zrobił ogromną niespodziankę

– w pierwszej walce został pokonany na przewagę przez póżnieszego złotego medalistę Mairbeka Salimowa z Podlasiaka Białystok,

następnie wygrał w ten sam sposób walkę eliminacyjną i walce o brąz pokonał na przewagę 10:0 Gabriela Jurkiewicza z Agrosu Zamość – duże brawa.

Drugi nasz brązowy medalista Sebastian Szymczyk 65 kg jechał po złoty medal będąc zdecydowanym faworytem. Jednak OOM zawsze niesie wiele niespodzianek i niestety dotknęło to naszego zawodnika,  Szymczyk po wygraniu 3 walk eliminacyjnych w półfinale niespodziewanie został pokonany przez Kamila Nowaka z Agrosu Żary 7:1, który później zdobył złoty medal.

W walce o brąz Sebastian pokonał przez przewagę techniczną 9:0 Jacka Kazimierczaka Unia Racibórz.

Pozostali zawodnicy nie przebili się do stawki medalowej Szymon Zastrużny 71 kg 2 wygrane walki VIIm,

Jakub Błachowicz 60 kg 2 wygrane walki XVm

i Jakub Didoch przegrał dwie walki na punkty zajmując XVIm.

W klasyfikacji drużynowej PTC zajęło IX m na 47 drużyn startujących w finałach OOM.

Województwo Łódzkie wygrało klasyfikację wojewódzką.