Janów Lubelski 20-21.04.2018 r.

Janów Lubelski gościł 20 i 21 kwietnia zapaśników na ogólnopolskim turnieju młodzików. W stylu klasycznym Pabianice reprezentowało 12 zawodników PTC. Młodzicy spisali się rewelacyjnie, zdobywając aż siedem medali: 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe, co dało im zwycięstwo drużynowe wśród 33 klubów.

Złote medale wywalczyli Piotr Ludwiczak (kat. 52 kg) i Kacper Sobczyk (kat. 62 kg). Srebrne: Szymon Pusz (kat. 52 kg) i Juliusz Nowak (kat. 85 kg), a brązowe: Jakub Makowski (kat. 41 kg), Artur Pik (kat. 62 kg) i Miłosz Domagała (kat. 68 kg).

W kategorii 52 kg w finale spotkało się dwóch kolegów klubowych Piotr Ludwiczak i Szymon Pusz. Lepszym okazał się Piotrek, zdobywając złoto. W kategorii 62 kg Kacper Sobczyk w walce o złoto wygrał z Mikołajem Krawczykiem (Bieżanowianka Kraków). Czwarty finalista Juliusz Nowak (kat. 85 kg) w walce o złoto uległ Łukaszowi Kłopatowskiemu, zawodnikowi GKS Katowice.

W walkach o brązowe medale w kategorii 35 kg Emil Lenard przegrał z zawodnikiem Maciejem Bieleniem z Białołęki, zajmując ostatecznie V miejsce. W kategorii 41 kg walczyło dwóch zawodników z Pabianic. Jakub Makowski zmierzył się z Kamilem Buldeckim. Lepszy okazał się Kuba, zdobywając brąz. Kamilowi. przypadło V miejsce. W kategorii 44 kg Mikołaj Jezierski o brąz przegrał z Filipem Flekiem (Agros Zamość) i również uplasował się na V miejscu. Artur Pik (kat. 62 kg) w walce o brązowy medal wygrał przez położenie na łopatki Wojciecha Janowskiego z Unii Racibórz, a Miłosz Domagała (kat. 68 kg) brązowy medal wywalczył, pokonując na punkty zawodnika Adama Minde z Olimpijczyka Radom.

W Janowie walczyło jeszcze dwóch naszych zawodników Franciszek Tokarczyk i Piotr Antoniewski. Zajęli miejsca poza pierwszą piątką