Pabianice 09.02.2019 r. Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodzików w Zapasach

09 02 br.W hali MOSiR rozegrano Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w zapasach w stylu klasycznym i w stylu wolnym.

Na matach stanęło 62 zawodników z 12 klubów. W czasie otwarcia nastąpiła dekoracja najlepszych młodzików za ubiegły rok. Wręczenia pamiątkowych statuetek dokonał Prezes Okręgowego Związku Zapaśniczego Mirosław Pikierski , wśród  najlepszych zapaśników województwa w poszczególnych kategoriach wagowych aż 6 było z PTC. Kamil Buldecki -44 kg, Piotr Ludwiczak kat.52 kg, Kacper Sobczyk 62 kg, Piotr Antoniewski 68 kg, Kacper Trębacz 75 kg i Juliusz Nowak 85 kg.

Drużyna młodzików PTC osłabiona brakiem 5 podstawowych zawodników (wyjazdy na ferie i choroby) wywalczyła zdecydowanie I miejsce w klasyfikacji zespołowej.

Indywidualnie złote medale wywalczyli: Kamil Buldecki 44 kg, Artur Pik 68 kg (mimo niewyleczonej kontuzji) i Adrian Drzewiecki 85 kg.

Srebrne medale wywalczyli: Igor Czyżewski 57 kg , Adam Cichała 62 kg i Hubert Szczech 68 kg.

Brązowe medale zdobyli: Jakub Korona 35 kg, , Bartosz Wlazeł 62 kg i Marcel Chrzęst 68 kg.

Punktowane miejsca wywalczyli: Franciszek Tokarczyk  i Oliwier Maksymowicz obaj w wadze 62 kg.

Najlepszy zawodnik PTC to Artur Pik – srebrny medalista MP młodzików z ubiegłego roku , który wszystkie pojedynki wygrał w I rundzie na plecy albo na przewagę techniczną.

Trenerzy PTC zapraszają chętne dzieci na zajęcia w hali PTC przy ul. Gdańskiej 7 codziennie na godz 17 00. W programie zajęcia ogólnorozwojowe, podstawy akrobatyki ,walka wręcz , zajęcia na  basenie oraz wycieczka do Uniejowa.