Pabianice 13.04.2019 r. VI Ogólnopolski Turniej Kadetów i Dzieci  w zapasach pod patronatem Starosty Pabianickiego

13.04.2019 r.  w Pabianicach już po raz VI odbył się Ogólnopolski Turniej Kadetów i Dzieci  w zapasach pod patronatem Starosty Pabianickiego Krzysztofa Habury.

Na starcie stanęło 98 zawodników z 8 klubów. Był to generalny sprawdzian przed finałami  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Staszowie woj. Świętokrzyskie . Wystartowało 10 kadetów z PTC , najlepsze wrażenie pozostawił Igor Saktura , który walczył bardzo odważnie na krawędzi ryzyka przegranej , lecz w finale wygrał ze swoim młodszym kolegą klubowym Kacprem Sobczykiem po bardzo emocjonującej  walce 11:10 zdobywając złoty medal w kat. 65 kg.

Drugie zwycięstwo dla PTC wywalczył Piotr Ludwiczak w wadze 55 kg , w tej samej wadze na 3 miejscu uplasowali się Wiktor Powalski i Szymon Pusz.

Srebrny medal w wadze 45 kg wywalczył Emil Lenard, a w wadze 71 kg Miłosz Domagała wygrywając 2 walki zdobył brązowy medal.

W dzieciach nie było pierwszych miejsc, ale grupa trenera Łechtańskiego to jest młoda grupa i wszystko przed nimi.

Walczyli więcej ambicją i emocjami niż techniką zapaśniczą.

Srebrne medale wywalczyli: Mieszko Makowski 26 kg, Jarzębski Piotr  40 kg,Tomasz Olejniczak 45 kg,

brązowe medale: Gracjan Adamiec 34 kg, Wiktor Szachniewicz i Wiktor Wiądzkiewicz w wadze 37 kg, Marcel Jarczyński  50 kg i Bartosz Gołaszewski w wadze 55 kg.

W łącznej klasyfikacji kadetów i dzieci zwyciężyło PTC , przed Olimpijczykiem Radom  i AKS Piotrków Trybunalski .