26-27.04.2019 r. Olsztyn Międzynarodowy Turniej o Puchar Warmii i Mazur w zapasach

Sześć medali na Mazurach zapaśników w Olsztynie

Jeden złoty i pięć brązowych krążków – to dorobek młodzików PTC w międzynarodowym turniej o puchar Warmii i Mazur

Złoto zdobył Artur Pik (68 kg), który cały turniej wygrał bez straty punktu. W finale pokonał Filipa Bańcrowskiego (Orlik Wierzbica) przez przewagę techniczną. Gratulacje.

Po brąz sięgnęli: Franciszek Gross (38 kg), Jakub Makowski i Mikołaj Jezierski (obaj 52 kg) oraz Dominik Uljanowicz (75 kg). W mini zapasach brązowy krążek zdobył Tomasz Olejniczak (46 kg).

Walki o brąz przegrali Franciszek Tokarczyk (62 kg), który uległ Rosjaninowi oraz w mini zapasach Piotr Jarzębski (42 kg) zajmując 5 miejsca.

Poza pierwszą piątką uplasowali się: Mateusz Jarzębski i Kamil Buldecki (obaj 44 kg) oraz Borys Miszczak (68 kg).

Wśród młodzików debiutowali: Igor Czyżewski (57 kg), Olivier Maksymowicz (62 kg), Hubert Szczech  (68 kg) i Marcel Chrzęst (75 kg).

W mini zapasach oprócz Olejniczaka i Jarzębskiego walczyli: Gracjan Adamiec (34 kg) i Jakub Suszyński (38 kg).

PTC wygrało klasyfikację drużynową przed Olimpijczykiem Radom i AKS Piotrków Trybunalski.