Ropczyce 18.05.2019 r. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w sumo

Podopieczni PTC Pabianice wzięli udział w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików sumo strefy C w Ropczycach (4 województwa 186 zawodników z 13 klubów)

Bardzo dobrze zawalczyli sumici PTC zdobywając 2 złote medale : Artur Pik w wadze 70 kg był bezkonkurencyjny -wygrał 4 walki, natomiast najlepszy zawodnik drużyny PTC Dominik Uljanowicz ważący niespełna 80 kg oprócz wygrania 4 walk walczył w kat. +70 z zawodnikami ważącymi po 120 kg- dzięki szybkości i taktyce zdobył złoty medal.

Do dwóch złotych medali , 3 brązy dorzucili zawodnicy:  Jakub Makowski 55 kg, Bartosz Wlazeł 65 kg i Borys Miszczak 70 kg.

V punktowane miejsca zdobyli Kamil Buldecki 45 kg, Kacper Szczepański 50 kg, Igor Czyżewski 55 kg i Hubert Szczech w kategorii 70 kg,