Racibórz 26-28.03.2021r. – II puchar Polski Kadetów

Racibórz 26-28 03 br  II Puchar Polski Kadetów w zapasach kolejna eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży , której finały  odbędą się w dniach 2-4 07 w Pabianicach . na starcie stanęło 186 zawodników z 47 klubów.

Zawodnicy PTC oprócz wywalczenia prawa do udziału w finałach ( startuje po 16 najlepszych zawodników w każdej kategorii wagowej) , walczyli o udział w ME Kadetów , które odbędą się w czerwcu w Sofii . 

Piotr Ludwiczak w wadze 65 kg zajął II m , w walce finałowej stracił pechowo punkty na 3 sek przed końcem walki. Piotrek w I PPKadetów był pierwszy , teraz II ,ale sprawa się komplikuje, ponieważ przeciwnik Piotr Skalik jest zawodnikiem Unii Racibórz, a trenerem kadry jest jest trener klubowy tego zawodnika. Matematycznie Piotrek ma najlepszy bilans po dwóch turniejach, ale jak uczy historia niejednokrotnie interes klubowy brał górę nad interesem reprezentacji. Podobnie ma się sprawa z Arturem Pikiem w wadze 71 kg w I Pucharze zajął I miejsce, teraz był III, jego kontrkandydat teraz był I a w I Pucharze Polski był V.

Nasz trzeci kandydat Miłosz Domagała zajął dopiero V m i raczej stracił szansę na reprezentowanie Polski na ME.

Pozostali pabianiczanie walczyli ze zmiennym szczęściem , najdalej zaszedł po zmianie kategorii wagowej Kuba Makowski i wadze 71 kg zajął V m , przegrywając z kolegą klubowym Arturem Pikiem walkę o brąz – pozytywna niespodzianka. Szymon Pusz w wadze 65 kg wygrał 2 walki zajął IX m, Podobnie zawalczył najmłodszy w ekipie Franek Gross w wadze 60 kg  2 wygrane walki -XIIm. Po dwóch przegranych walkach z turnieju odpadli Borys Miszczak i Mateusz Jarzębski.

PTC w klasyfikacji klubowej zajęło VI m na startujących 47 klubów.