Piotrków Trybunalski 08-09.2021 r. – Puchar Polski Młodzieżowców

Zapaśnicy PTC Pabianice Na Pucharze Polski Młodzieżowców, a zarazem memoriale Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego wywalczyli trzy medale: złoty i dwa brązowe.

W kategorii wagowej 97kg startował Michał Dybka, który w walce finałowej przez przewagę techniczną pokonał Mindaugasa Venckaitisa z Litwy 10:1. w drodzę do finału Michał pokonał Igora Shepetuna(Cement Gryf Chełm) i Dawida Zakrzewskiego(Sobieski Pozńań) po 8:0.

Brązowy medal w kategorii 87kg zdobył Przemysław Raźny. W 1 walce wygrał z Litwinem Stankeviciusem Arsenasem przy wyniku 8:4 położył go na łopatki. W półfinale niestety przegrał przy remisie 1:1 z aktualnym mistrzem Polski Bartoszem Rajterem(Sobieski Poznań). W walce o brąz okazał się lepszy od Nika Hohua(Sobieski Poznań).

Drugim zawodnikiem, który wywalczył brązowy medal był Mateusz Domagała w najwyższej kategorii wagowej zwaną królewską 130kg. W 1 walce Mateusz pewnie wygrał z Litwinem Kabadeicevem Igorem 8:0. Niestety tak samo jak Raźny przgrał w półfinale z Dominikiem Krawczykiem(AZS AWF Warszawa). W walce o brązowy medal łatwo wygrał z Mateuszem Osowkim(GKS Bełchatów) 8:0.

W kategorii 63kg startował najmłodszy zawodnik PTC Wiktor Powalski, który zakończył rywalizację poza podium.