I Mistrzostwa Województwa Młodzików i Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W sobotę 05 marca w Szydłowie odbyły się I Mistrzostwa Województwa Młodzików i Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej. W zawodach wzięło udział łącznie 93 zawodników. Najliczniejszą reprezentację wystawiła nasza Sekcja. W klasyfikacji drużynowej młodzików PTC zdecydowanie zwyciężyło osiągając wynik 51 pkt, wyprzedzając tym samym GKS Bełchatów (35 pkt) i Athletic Wola Krzysztoporska (27 pkt), a w klasyfikacji dzieci (rocznik `05 – `06) wyprzedzając AKS Piotrków Tryb. i ponownie Athletic Wola Krzysztoporska.

W młodzikach PTC wystawiło 17 zawodników, dla kilku z nich było to debiut w tej kategorii wiekowej. Na zawodach najlepiej zaprezentował się Mikołaj Kopeć, który mimo kontuzji stawu skokowego, zwyciężył w wadze 53 kg kładąc wszystkich przeciwników na plecy. W kat. 59 kg zwycięstwo odniósł Norbert Nowakowski pokonując w finale kolegę klubowego Adama Pokorskiego. Dla Adama był to debiut w tej kat. wiekowej, na którym zaprezentował bardzo ładną postawę wygrywając dwie walki. Słabiej zawalczyli Dominik Florczak 42 kg i Mateusz Kłębowski 66 kg , którzy przegrali swoje walki finałowe i zajęli II miejsca. II miejsca wywalczyli również kolejni debiutanci Aleksander Ciemnoczołowski w kat. 38 kg i Dominik Kaczmarek w kat. 35 kg.

Na III miejscach turniej ukończyli Bartosz Nawrocki (kat. 38 kg), Igor Saktura (kat. 47 kg) i ostatni debiutant tego turnieju Juliusz Nowak (kat. 73 kg).

W kategorii dzieci zawodnicy walczyli doskonale – zdobywając 5 złotych medali : Igor Żukowski (kat. 27 kg), Mateusz Jarzębski (kat. 33 kg), Franciszek Tokarczyk (kat. 38 kg), Artur Pik (kat. 46 kg) i Dominik Uljanowicz (kat. 49 kg). Srebrne medale przywieźli Franciszek Gross (kat. 35 kg) i Jakub Walczak (kat. 39 kg), a brązowe Kamil Buldecki i Mikołaj Jezierski w wadze 30 kg, Wiktor Stratyński (kat. 35 kg) oraz Krystian Kwiatkowski i Dominik Cimcioch w wadze 39 kg.

Na zawodach nie zabrakło oczywiście licznie przybyłych rodziców, którzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania i zapewnili doskonały doping wszystkim zawodnikom.

Zawodnicy i wierni kibice
Trenerzy zapraszają na zajęcia sekcji zapasów chłopców ur. w 2003 i młodszych.
Kolejne zdjęcia w najbliższym czasie. Prośba do obecnych na zawodach kibiców, jeżeli chcesz się podzielić swoimi zdjęciami proszę je przesłać na adres e-mail.