I Puchar Polski

W dniach 11-13 marca w Warszawie odbył się I Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym, będący jednocześnie pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W zawodach wystartowało 7 zawodników PTC. Bezkonkurencyjny był Michał Dybka (kat. 85 kg), który zwyciężył wszystkie swoje pojedynki przez przewagę techniczną i nie stracił żadnego punktu technicznego w całym turnieju. W walce finałowej zwyciężył z Kamilem Bartoszewskim z Talentu Białołęka Warszawa. Udany powrót na matę po ostatnich kontuzjach zaliczył Jakub Ambroziak (kat. 100 kg), który w walce o brązowy medal pokonał Karola Pijewskiego z Athletic Wola Krzysztoporska. Trzecim medalistą został Jakub Błachowicz (kat. 46 kg) zdobywając brązowy medal. Po bardzo zaciętej walce wygrał w ostatnich sekundach z Filipem Kruszewskim z AZS AWF Warszawa.

Niestety po dwóch wygranych walkach z powodu kontuzji został przez lekarza wycofany Wiktor Wójcik (kat. 50 kg) co pozbawiło go możliwości dalszej rywalizacji o medal. Sebastian Szymczyk (kat. 63 kg) przy bilansie 3 wygranych/2 przegranych walkach w turnieju nie zakwalifikował się do walk medalowych. W zawodach startowało jeszcze 2 zawodników PTC Jakub Didoch (kat. 54 kg) i Szymon Zastrużny (kat. 63 kg) którzy uplasowali się poza  pierwszą dziesiątką.

Kolejnym etapem kwalifikacji do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży jest drugi Puchar, do którego pozostało jeszcze trochę czasu. Po turnieju dla najlepszych zawodników w każdej kategorii wagowej zostały wręczone powołania na międzynarodowy turniej na Węgrzech w dniach 17-20.03.2016. Z naszej sekcji powołanie otrzymał Michał Dybka.

Trener kadetów Grzegorz Szyszka tak skomentował występ wychowanków: Jestem zadowolony z występu moich zawodników. W zawodach oprócz 3 faworytów wystartowało 4 najmłodszych kadetów Jakub Błachowicz, Sebastian Szymczyk,Szymon Zastrużny  i Jakub Didoch którzy dołączyli do  starszych kolegów w tej kategorii wiekowej i w niedługim czasie będą musieli ich zastąpić, a mają nie małe zadanie.

DSC02687DSC02698DSC02701 DSC02727  20160313_13595420160313_140218IMAG0213DSC_0155DSC02734