Janów lubelski 29.09.2019 – MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W ZAPASACH STYL KLASYCZNY

Janów Lubelski gościł zawodników na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wystartowało 13 młodzików PTC, którzy zdobyli 8 medali (4 złote, 2 srebrne i 2 brązowe), zajmując I miejsce drużynowo.

W walce o złoto w kategorii 48 kg Franciszek Gross wygrał z klubowym kolegom Mateuszem Jarzębskim, w kat. 57 kg Jakub Makowski pokonał Adriana Nurkowskiego (AKS Piotrków Trybunalski), w kat. 68 Artur Pik zwyciężył ze Stanisławem Fussym (AKS Piotrków Trybunalski). Czwarte złoto, tym razem w kategorii 85 kg. zdobył Dominik Uljanowicz, który pokonał Jakuba Kaczora (Gryf Cement Chełm)

Srebrne medale: Mateusz Jarzębski w kat. 48 i Borys Miszczak w kat. 75 kg.

Brązowe medale: Bartosz Wlazeł w kat. 68 kg. i Adam Cichała w kat. 75 kg.

Do zwycięstwa drużynowego przyczynili się zawodnicy, którzy zajęli punktowane V miejsca: Julian Jagusiak (38 kg), Kacper Szczepański i Adam Leska (52 kg), Oliwier Maksymowicz (62 kg) i Hubert Szczech (75 kg).