Katowice 26.10.2019 r. XII Memoriał Jana Czaji

Katowice – w małej  hali ” Spodka” został rozegrany XII M/n Memoriał Jana Czai , legendarnego kierownika sekcji GKS K-ce, kiedy zawodnikami jeszcze byli Andrzej Supron, Stanisław Krzesiński, Adam Kierpacz, Jan Dołgowicz , Roman Bierła i wiele innych gwiazd światowych zapasów.Turniej został przeprowadzony w kategorii kadet i dzieci. W kadetach wystartowało tylko 2 zawodników PTC, pozostali walczyli na Turnieju Bajorka w Krakowie. Emil Lenard zdobył I m w kat. 45 kg, a jego kolega Kacper Trębacz w wadze 80 kg był II.

W dzieciach walczyło 13 najmłodszych zawodników PTC w przedziale wiekowym 13-11 lat w 5-cio osobowych grupach walcząc każdy z każdym czyli wszyscy stoczyli w turnieju po 4 walki. Najlepiej spisali się zdobywcy złotych medali Julian Jagusiak -b. dobry występ , ten młody zawodnik szybko robi postępy, Igor Czyżewski -rewelacyjnie walczył w parterze, Oliwier Maksymowicz wszystkie walki wygrał na plecy i nasz najcięższy Hubert Szczech , który w finale wygrał na plecy po biodrze ze swoim kolegą klubowym Marcelem Chrzęstem. Srebrne krążki wywalczyli jeszcze  Piotr Jarzębski i Jakub Suszyński , który w finale prowadził 6:0 i poleciał na biodro w ostatnich sekundach przegrywając na plecy. Brązowe medale wywalczyli Szymon Zaremba,, Gracjan Adamiec,Wiktor Szachniewicz, Tomasz Olejniczak i Adrian Drzewiecki . PTC w punktacji zespołowej zdobyło ! m przywożąc piękny puchar.